مشاوره تحصیلی دکتر احمدیان

مرکز مشاوره تحصیلی دکتر احمدیان

09195060754
arm

انتخاب رشته گام حساسی برای تعیین سرنوشت داوطلبان کنکور است

انتخاب رشته گام حساسی برای تعیین سرنوشت داوطلبان کنکور است.

توصیه‌های زیر به شما کمک می‌کند که با آگاهی بیشتری برای انتخاب رشته تصمیم‌گیری کنید:

 

*برای تعیین سرنوشت خود احساساتی نباشید

 

به انتخاب رشته تنها به عنوان راهی که درهای دانشگاه را به رویتان باز می‌کند نگاه نکنید. به این نکته توجه داشته باشید که انتخاب رشته، انتخاب سرنوشت و آینده شماست. این انتخاب؛ شغل، درآمد و مسیر حقیقی زندگی‌تان را مشخص می‌کند. پس مراقب باشید که برای این انتخاب حساس عجولانه و احساسی تصمیم‌گیری نکنید.

انتخاب رشته‌ای که با روحیات شما سازگار نیست می‌تواند ضربه سنگینی به شما وارد کند.

 

*کارنامه خود را بشناسید

 

بدون آگاهی از جزئیات کارنامه خود تصمیم به انتخاب رشته نگیرید. برای انتخاب رشته‌های مورد نظرتان شرایط و ضوابطی که با توجه به رتبه و ترازتان در کارنامه اولیه، قبولی را در رشته موردنظرتان آسان‌ می‌کند در نظر بگیرید. پس سعی کنید پنجره‌های انتخابتان را با رشته‌هایی که شانسی برای قبولی در آن‌ها ندارید، نسوزانید.

 

*بهترین رشته، اولین انتخاب

 

به این نکته توجه داشته باشید که بهترین رشته، انتخاب اول شما باشد و بعد از آن انتخاب‌های بعدی به ترتیب قرار گیرد. یادتان باشد که اگر شما رتبه لازم برای قبولی در رشته‌ای را داشته باشید، اینکه انتخاب اول یا صدم شما باشد، هیچ تفاوتی ندارد.

 

گروه آموزشی دکتر احمدیان با امکانات و مشاورینی که برایتان درنظر گرفته است به شما کمک خواهد کرد که با شناخت دقیق روحیات و توانایی های خود و بررسی ویژگی های شخصیتیتان بوسیله آزمون روان شناختی بهترین انتخاب ها را داشته باشید

 

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید